Tel: 22 59-330-00
Fax: 22 59-330-03
akademiki@sggw.pl

Przyznawanie miejsc

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Zgodnie z Art. 11. ust. 5 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce „Uczelnia może prowadzić domy studenckie i stołówki studenckie.” oraz  Art. 104. „Student może ubiegać się o:
1) zakwaterowanie w domu studenckim uczelni lub wyżywienie w stołówce studenckiej uczelni;
2) zakwaterowanie małżonka lub dziecka w domu studenckim uczelni.”

PRZYZNAWANIE MIEJSC W DS NA NOWY ROK AK. (2019/20)

Lista studentów, którym przyznano miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2019/2020 (uprawnionych i ZOBOWIĄZANYCH do dokonania rezerwacji)

Lista rezerwowa (alfabetyczna) studentów ubiegających się o miejsce w DS na rok akademicki 2019/2020

Lista wniosków o miejsce w DS na rok akademicki 2019/2020, złożonych przez studentów, które zostały odrzucone ze względów formalnych

Studenci, którzy nie dokonali rezerwacji utracili miejsca!

Kwaterowanie zasadnicze odbędzie się w dniach 26-28 i 30.09.2019

UWAGA 1: Termin zakwaterowania można zmienić za pomocą Wirtualnego dziekanatu w terminie do 24.09.2019. Aby zmienić termin zakwaterowania należy zalogować się do Wirtualnego dziekanatu (http://ehms.sggw.pl) – wybrać zakładkę „akademiki” – z menu (lewa strona ekranu) wybrać „przeglądanie rezerwacji” – wybrać ikonę zegara.

UWAGA 2: rezerwacja będzie miała status „rezerwacja aktywna”, a jej odwołanie z wykorzystaniem Wirtualnego dziekanatu będzie oznaczało rezygnację z przyznanego miejsca w akademikach SGGW na rok akademicki 2019/20.

Jeśli student nie chce mieszkać w akademikach SGGW powinien odwołać rezerwację.

Aby zrezygnować z przyznanego miejsca na rok akademicki 2019/20 należy zalogować się do Wirtualnego dziekanatu (http://ehms.sggw.pl) – wybrać zakładkę „akademiki” – z menu (lewa strona ekranu) wybrać „przeglądanie rezerwacji” – wybrać ikonę kosza.

Jednocześnie informujemy, że do czasu zakwaterowań (tj. do 26.09.2019) numer pokoju, w którym student/kandydat na studia w SGGW ma wprowadzoną rezerwację może ulec zmianie, z uwagi na konieczność optymalizacji wykorzystania miejsc.

Studenci, którzy nie złożyli wniosków elektronicznych o przyznanie miejsca w domu studenckim, będą mieć szanse na zakwaterowanie w kwaterowaniu dodatkowym, od 01.10.2019.

Studenci zainteresowani zakwaterowaniem w akademiku w trakcie roku akademickiego mogą zgłaszać się do ADiSS w DS „Limba” pok. 27.

W przypadku większej ilości chętnych niż liczba dostępnych miejsc, przy wyborze stosowane będą ustawowe kryteria.

Przeniesienia między akademikami osób już mieszkających realizowane będą tylko na przełomie miesięcy w miarę wolnych miejsc.

Konieczne warunki poprzedzające przyznanie miejsca:

 • wpisana w eHMS przez studenta odległość od miejsca stałego zamieszkania do Uczelni w km (rozumiana jako najkrótsza odległość wyznaczana siecią istniejących dróg publicznych),
 • brak jakichkolwiek zaległości (zwłaszcza finansowych) względem domów studenckich SGGW!!!

UWAGA: student traci miejsce w domu studenckim w przypadku:

 • ukończenia studiów,
 • zawieszenia w prawach studenta,
 • utraty aktywnego statusu studenta,
 • przebywania na urlopie w okresie, na który przyznano miejsce,
 • uzyskania miejsca na podstawie nieprawdziwych danych,
 • zalegania z opłatami za miejsce w domu studenckim powyżej 3,5 m-ca.

INFORMACJA o zasadach rozliczenia pokoju i segmentu przed wykwaterowaniem dla mieszkańców akademików SGGW

1) Rozliczamy się z wyposażenia pobranego z magazynu w godz. jego otwarcia, oraz umawiamy się na godzinę zdania pokoju/segmentu,

2) Po odbiorze pokoju/segmentu wraz z kartą magazynową i kartą mieszkańca zgłaszamy się do biura w celu wykwaterowania się z DS.

Przygotowanie pokoju i segmentu do odbioru:

 1. Usunąć naklejki, zmyć lub zamalować zabrudzenia ze ścian;
 2. Umyć dokładnie: okno, parapet, ramy okienne, grzejnik, drzwi (również otwory wentylacyjne), futryny, podłogę doczyścić (również za i pod tapczanami oraz pod szafkami i biurkiem), glazurę, terakotę, fugi między płytkami ściennymi i podłogowymi, kratkę wentylacyjną, kosz na śmieci, wiadro od mopa, miskę, lampy, lampkę, lustra, półki szklane, regalik plastikowy (o ile był na stanie wyposażenia segmentu) i inne elementy plastikowe, itp.;
 3. Umyć dokładnie sprzęt AGD tj. rozmrozić i umyć lodówkę, lodówkę wysunąć i zmyć pod nią podłogę. Dodatkowo w ZDS-1 i ZDS-7 należy umyć płytę grzewczą i okap.
 4. Umyć dokładnie łazienkę i WC ze szczególnym uwzględnieniem baterii umywalkowych, zlewozmywakowych i prysznicowych. Sanitariaty (tj. sedes, umywalki, brodzik) i baterie mają być czyste i pozbawione kamienia.
 5. Meble pozostawić czyste (wewnątrz i na zewnątrz) nieoklejone afiszami, plakatami, wlepkami; umyć tapczan wewnątrz i obudowę drewnianą; umyć fotel obrotowy –elementy plastikowe; umyć płyty ochronne na ścianach przy szafkach kuchennych, tapczanach i stole, umyć nogi od stołu i/lub krzeseł;
 6. Wyrzucić końcówkę do mopa, używane ścierki i zmywaki;
 7. Uszkodzenia: kontakty, zamki, nieszczelne krany i spłuczki zgłosić do naprawy na recepcji (odnotować w zeszycie usterek);
 8. Za uszkodzenia spowodowane przez mieszkańców (potłuczone szyby, poniszczone meble, koce, pościel i inny sprzęt), mieszkaniec zobowiązany jest do uregulowania należności finansowej w biurze ZDS-u, w wysokości wynikającej z cennika kosztów napraw lub wartości sprzętu wg ksiąg inwentarzowych (kierownik ZDS wystawia pokwitowanie).

Wcześniejsze posprzątanie przez wszystkich mieszkańców wydaje się najbardziej sprawiedliwe i nie obciąży porządkami ostatniego wykwaterowującego się mieszkańca z segmentu czy pokoju.

UWAGA!!!
OSOBA, KTÓRA JAKO OSTATNIA WYKWATEROWUJE SIĘ Z POKOJU/SEGMENTU JEST FINALNIE ODPOWIEDZIALNA ZA STAN TECHNICZNY I CZYSTOŚĆ!

Przypominamy, że obowiązkiem każdego mieszkańca akademika jest terminowe regulowanie należności oraz zakończenie każdego okresu zamieszkania saldem zerowym!!!

Administratorem danych jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW) z siedzibą przy ul. Nowoursynowskiej 166. Dane osobowe gromadzone na etapie składania wniosków o przyznanie miejsca w Domu Studenckim SGGW gromadzone są wyłącznie dla celów związanych z ich rozpatrywaniem, a także naliczaniem opłat oraz ew. rozpatrywaniem skarg i reklamacji. Informujemy, że każda osoba składająca ww. wniosek ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celów.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.